Přeskočit na:

LUKAVICKÝ KAHAN

    Pořádaný TJ Sokol Lukavice. První ročník byl odstartován 24.10.1987 a o jeho založení se nejvíce zasloužili Jiří Čechlovský, Zdeněk Horský a Jaromír Tezner. První ročníky silničního běhu byly na okruhu dlouhém 2 km, trať pro děti do 10ti let - 770 m a do 15ti let okruh 2 km. V sedmém ročníku v roce 1994 došlo k prodloužení tratě pro dospělé - okruh 3,5 km. V tomto roce zvítězil zatím jediný zahraniční účastník Saša Ševčenko z Ukrajiny. Největší účast závodníků byla na 15. ročníku v roce 2001, kde bylo celkem 121 běžců.
    Od 12. ročníku v roce 1998 byl „KAHAN“ povýšen tím, že byl zařazen do celoroční soutěže „Velkých cen východních Čech“ - v bězích. Jistě tomu napomohla vždy dobře připravená trať přímo ve vesnici s velkou diváckou kulisou.II. ročník v roce 1988.


VII. ročník v roce 1993- start kategorie dětí do 10 let.

MEMORIÁLY ZASLOUŽILÝCH ČLENŮ SBORU

    Dne 19.8. 1995 SDH Lukavice uspořádal první ročník závodu v požárním sportu - „Memorial br. Josefa Tlustoše“ o putovní pohár. Rok na to byla soutěž zařazena do okresní ligy.
    Od roku 2002 do roku 2006 probíhala tato soutěž jako „Memoriál br. Vlastislava Pilaře“. Od roku 2007 memoriál ing. Josefa Mrkvičky. Tato akce se stala tradicí a probíhá každoročně za účasti řady okolních sborů.Memoriál br. Vlastislava Pilaře 20. 7. 2002.

SOUTĚŽ O POHÁR STAROSTY OBCE LUKAVICE - LIGA CHRUDIMSKA

    V roce 2000 byl vyhlášen první ročník této soutěže v požáním sportu. Je zařazena do Ligy Chrudimska a jejím garantem je starosta obce Lukavice.„O pohár starosty obce Lukavice“ v roce 2003.

DĚTSKÝ DEN V LOUČKÁCH

    SDH Vížky pořádá pravidelně v Loučkách oblíbený Dětský den s řadou soutěží, her a ukázek požární techniky.Dětský den v Loučkách 5. července 2004.

POHÁDKOVÝ LES

    Pohádkový les ve Výsoníně se konal poprvé v roce 1981 a získal velkou oblibu. V současné době realizuje tuto akci nově vzniklé Sdružení občanů Výsonína SOVA. V roce 2004 účinkovalo v Pohádkovém lese na 110 pohádkových bytostí a samotné dětské odpoledne navštívilo kolem 1300 malých a velkých návštěvníků.V Pohádkovém lese v roce 2003.

VOLNÝ MARIÁŠ - v restauraci „Na křižovatce“

    Místní Sokol pořádá pravidelně soutěž ve „Volném mariáši“. Postupuje se podle pravidel „Volného mariáše“, který vydal Český svaz Mariáše a jsou platná od 1.1.2000. Soutěž ve Volném mariáši se pořádá jen pro místní sportovce, kteří si mohou s sebou přivést jednoho známého, který není nebo nepochází z naší vesnice.
    Zápolení ve hře „Volný mariáš“ se uskutečňuje v příjemném prostředí místního restaurace „Na křižovatce“.


Pravidelné akce Kulturní a školské komise v Lukavici

    Kulturní a školská komise pořádá pravidelně Obecní ples a dvoudenní zájezd na divadelní představení. Po návštěvě Národního divadla v Praze a opery Rusalka, požadovali někteří účastníci zájezdu více kultury v naší obci. V roce 2008 jsme realizovali dvoudenní zájezd do Českého Krumlova, kde jsme na otáčivém hledišti zhlédli komedii Tři mušketýři. Cestou jsme navštívili hrad Rožmberk a také zámek Český Krumlov. Zájezd i divadelní představení se setkaly s velmi pozitivním ohlasem a požadavkem vytvoření určité kulturní tradice v naší obci.
V letošním roce 2009 plánujeme opět zájezd do nádherného Českého Krumlova na divadelní představení Ženy Jindřicha VIII aneb chudák král(em). Je to česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci. Termín je 20. a 21. srpna. Po cestě navštívíme zámek Hluboká a Jindřichův Hradec.
Zájemci se mohou hlásit e-mailem na adresu tenkratovazavináčcentrum.cz. Vstupenka na divadelní představení stojí 450 Kč a nocleh v Krumlově (asi 600 Kč), vstupné na zámky. Stravování není zajišťováno. Těšíme se na Vaše přihlášky.

Mgr. Bc. Jaroslava Tenkrátová
Předsedkyně kulturní a školské komise