Nemáááááááám

Okrskové kolo

Okrskové kolo postupových soutěží v požárním sportu proběhlo v sobotu 9.5. v Miřeticích. Náš sbor byl zastoupen jak v kategorii mužů tak i žen. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 7 družstev mužů a 3 družstva žen. Po slavnostním nástupu nastoupili jako první na plato kluci z Výsonína. Bohužel v průběhu přípravy zjistil béčkař závadu na materiálu a jelikož nestihl dodat chybějící součást v čase přípravy byl pokus hodnocen jako neplatný. Následovaly Bítovany s platným pokusem a časem 68,9 sec. Po Bítovanech se již připravovalo naše družstvo mužů. Výborně rozběhnutý pokus nám bohužel znehodnotil rozdělovač který byl namontován na odtokové hadici z přetlakového ventilu a ponořen do káďě s vodou. Ve chvíli kdy vystříkla voda z proudnic začal přetlakový ventil propouštět nečekaně velké množství vody a rozdělovač ponořený v káďi se vymrštil. Ohrozil tím našeho košaře a následně i kolem stojící diváky. Náš strojník proto zastavil čerpadlo a pokračovali jsme v útoku až po polapení poletujícího rozdělovače. Samozřejmě následoval protest týkající se ovlivnění útoku materiálem pořadatele a byl uznán nárok na opakovaný pokus.

Bohužel se opět potvrdilo,že nesmysl zvaný „přetlakový ventil“ (který se díky nařízení MV-generálního ředitelství HZS ČR musí používat od 1.5.2006 na všech soutěžích) ,požární sport spíše kazí a komplikuje než aby někomu prospěl. Jelikož pořadatelé soutěží většinou předpis striktně dodržují,nezbývá nám než zatnout zuby a připravit se na další podobné situace.

Na našem opakovaném pokusu se však již podepsala určitá nervozita po akci s přetlakáčem,takže dosažený čas 27,87s rozhodně nebyl podle našich představ.

Ve druhém kole už měli kluci z Výsonína nářadí v cajku a s povedeným útokem v čase 23,76 se ujali vedení které už vydrželo až do konce soutěže. Náš druhý pokus se tomuto času sice přiblížil,ale čas 25,84s stačil až na druhé místo. Třetí příčku v kategorii mužů obsadilo družstvo SDH Vížky s časem 35,02s.

Časy útoků v kategorii žen byly hodně vyrovnané. V prvním pokusu dosáhly děvčata z Výsonína času 35,00s ,děvčata z Vížek 36,48s a tým žen Lukavice ukázal 38,48s. Překvapení následovalo až ve druhém kole,kdy tým žen z Lukavice (jednalo se o naše neligové družstvo které téměř netrénuje) dokázal s časem 31,48 odsunout na druhou příčku dosud vedoucí družstvo žen z Výsonína a zvítězit ve své kategorii. Jen pro informaci tento čas by na lize v Třemošnici stačil na druhé místo. Děvčata byla ze svého prvního poháru v sezóně náležitě nadšena a určitě mají velkou inspiraci k dalšímu snažení.

Na okresním kole v Otradově 20.6. bude tedy náš okrsek reprezentovat družstvo mužů z Výsonína. V kategorii žen mají nárok na postup všechny zúčastněná družstva.

V příloze naleznete kompletní výsledkovou listinu soutěže.