Nemáááááááám

Soutěž ve Slatiňanech

Předposlední ligová soutěž letošního ročníku proběhla v sobotu 19.9. ve Slatiňanech. Letošní ročník tohoto poháru měl pořadové číslo 33.
Do závodu bylo nahlášeno celkem 22 družstev mužů a 10 družstev žen.
Pro letošek nás čekala jedna změna oproti minulým ročníkům. Byly vyslyšeny stížnosti některých závodníků na dva povrchy dráhy (pro nezasvěcené-běhalo se z asfaltu a cca od druhého béčka po trávě) a celá soutěž byla letos situována na trávu. Běhalo se stejným směrem pouze dráha byla posunuta několik desítek metrů po směru útoku.
Pořadatelům se poměrně dobře dařilo odvádět vodu z hadic bokem od plata,takže mnou očekávané bahniště u plata se začalo objevovat až ke konci kategorie mužů.
Teď již něco k závodu samotnému. Klasicky zahajovalo družstvo pořádajícího sboru. Klukům ze Slatiňan vyšel útok velmi slušně a čas 27,30 znamenal 5. místo v konečném pořadí. Jako první překonali tento čas kluci ze Seče- 25,50 celkově třetí místo. Následovaly Morašice-25,12 druhé místo a Výsonín-24,59 ,který si odvezl ze Slatiňan pohár za první místo.
Co se týče účinkování našeho týmu na této soutěži-náš útok vypadal velice slibně až po výstřik z proudnic. Bohužel při našem pokusu se slunce právě usídlilo přesně za terči a řádně zkomplikovalo práci proudařům. Nazlátlá vodní stěna, která se vytvořila ve chvíli kdy se voda dotkla terčů, udělala své. S výsledným časem 36,46 jsme obsadili celkově 10. příčku. No snad se nám v Morašicích zadaří o trochu víc:)
Kategori žen zahájil opět místní tým. Děvčatům se dařilo o něco méně než chlapům a čas 56,91 stačil až na deváté místo. Jako druhá startovala naše děvčata a časem 28,78 se ujala vedení,které vydrželo až do konce soutěžě. Zároveň to byl jediný čas pod třicet vteřin v podání děvčat na této soutěži. Náš „B“tým, který se rovněž zůčastnil tohoto klání tentokrát nepromluvil do medailových pozic. Problém se savicí na stroji odsunul tento tým až na osmé místo. Do medailí promluvily pouze družstva Skutče- 30,96 druhé místo a Zbožnov -31,46 na místě třetím.
Na závěr klasicky topíky: muži-pravý proud Výsonín-23,89
ženy-levý proud Lukavice-28,26

RSS kanál

Syndikovat obsah

Test

Datum: 27.09.2020