Nemáááááááám

A je to doma!!!!!! Vítězem Otevřené ligy okresu Chrudim pro rok 2009 v kategorii ženy i muži se stává SDH LUKAVICE!!!!!!!!!!!!

Pojďme se podívat jak proběhla poslední ligová soutěž tohoto roku v Morašicích.
3.10. 09 proběhl v Morašicích 19. ročník soutěže O pohár starosty obce Morašice,který byl zároveň i posledním letošním závodem zařazeným do otevřené ligy okresu Chrudim. Přihlášeno bylo celkem 35 družstev mužů a 15 družstev žen. Při slavnostním nástupu proběhlo losování pořadí a po představení rozhodčích a proslovech hostů byla zahájena kategorie mužů. Počasí přálo,trať byla suchá a bylo jasné že budou padat pěkné časy. Jako první předvedl svůj útok domácí tým. Dosažený čas 24,34 byl letošní nejlepší výkon tohoto týmu a v této soutěži stačil na celkové třetí místo. Následovaly neligové Dubany a po nich už náš tým se startovním číslem 3. Zajímavostí této soutězě je, že i když se běhá na dvě plata,ligové týmy mají všechny lichá čísla a neligové sudá. Výsledkem je,že všechny ligové týmy jdou z jednoho plata.

Naším cílem bylo se na této soutěži umístit do devátého místa. Takovéto umístění by totiž znamenalo naše vítězství v lize okresu. „Pojišťovací“ útok nám vyšel parádně a 23,82 dávalo jistotu že do devítky se určitě vejdeme,a že i vítězství v letošním ročníku už nám nikdo neodpáře.

V průběhu dne bylo k vidění mnoho dalších výborných útoků. Všichni byli v očekávání jak dopadne boj o druhé a třetí místo v ligové tabulce mezi Perálcem a Sečí. Tyto týmy zaběhly téměř stejné časy a ve výsledkovce skončily těsně za sebou v pořadí Perálec 25,01-4 místo a Seč 25,32 -5 místo.

Celkově druhé místo v lize okresu tedy obsadil SDH Seč s jenobodovým náskokem na třetí SDH Perálec. Svůj nejlepší útok sezóny ukázali ještě kluci z Hlinska kteří s časem 23,88 obsadili druhé místo v této soutěži.

Po základním kole postoupilo 8 nejlepších týmů do soutěže v paralelním útoku-rozstřelů aby bojovalo o pohár starosty obce. V této disciplíně dopadl nejlépe náš tým, který z finále o první místo vyšel vítězně ze souboje s Perálcem,a s časem 18,01 na „plechovky“se stal celkovým vítězem.

V kategorii žen která následovala bylo o prvním místě v lize již rozhodnuto. Naše děvčata se svým bodovým náskokem již nedovolila nikomu zabojovat o první post v ligové tabulce. Šanci na umístění v této soutěži holkám bohužel zhatily mnou chybně nakrokované značky. Díky tomu totiž byly holky „delší“ a přebytečná hadice za zády levé proudařky prodloužila nástřik na dlouhých 32,95s a odsunula holky až na sedmé místo zatímco nástřik pravého proudu 26,08 byl druhý nej v kategorii. Laťku v této kategorii nasadil hned ze druhé pozice tým žen z Chrudimi časem 26,49 ,se kterým holky udržely vedení až do konce soutěže a staly se celkovým vítězem. Druhou příčku obsadil tým Výsonína s časem 28,39. Třetí místo získaly děvčata ze Štěpánova s časem 30,36s. Náš „B“ tým žen,který v této soutěži rovněž účinkoval obsadil celkově 9. příčku s časem 33,09s. Jako poslední odstartovaly děvčata z Hlinska která s časem 32,55 obsadila 5. místo. Následovalo vyhodnocení a samozřejmě oslava ligového vítězství našich týmů,která pokračovala doma v Lukavici.

I když sezóna na Chrudimsku již skončila,nás a ještě několik týmů z okresu čeká ještě poslední klání pro tento rok a tím je Memoriál Vl.I.Lenina v Širokém Dole u Poličky 24.10. ,který každoročně absolvujeme jako poslední soutěž sezóny. Jak proběhl se určitě dozvíte v některém z dalších článků.
Topíky z Morašic-ženy-Skuteč-pravý proud-25,65
muži-Lukavice-pravý proud-23,25

RSS kanál

Syndikovat obsah

Test

Datum: 27.09.2020