Nemáááááááám

Poslední ligová soutěž Morašice

V sobotu 2.10. zavítala naše družstva do Morašic na poslední ligovou soutěž tohoto roku. Všichni jsme se těšili na nová plata ze zámkové dlažby, počasí taky vypadalo slibně stejně tak jako vylosované startovní číslo 6 pro náš mužský tým. Děvčata už nemusela nad ziskem bodů přemýšlet,protože jejich náskok už nemohl nikdo ohrozit. S klukama jsme potřebovali uhájit druhé místo v lize, na které jsme se došplhali ve slibném závěru sezóny. A pak to přišlo. Útok za parádních 23,29s. Jaké ale bylo naše překvapení když rozhodčí na čáře nástřiku na nás mával červeným praporkem. Jelikož jsme byli vpředu čtyři závodníci a nikdo z nás si nebyl vědom přešlapu, následovalo podání protestu. Při následném projednávání nám bylo čárovým rozhodčím sděleno, že levý proudař klečel na čáře kolenem. Věděli jsme, že je to nemožné, protože naši kluci překlekávají hadici levou nohou napříč a koleno tak zůstává více jak 25cm od čáry. Videozáznam ukázal, že spojka hadice levého proudu ležela na čáře odhozu, která je 20m od čáry nástřiku. Při délce našich hadic 19,6m by měl být proudař nejmíň 40cm od čáry. Jediná možnost přešlapu by tedy byla špičkou pravé nohy. Rozhodčí trval na tom že proudař klečel kolenem na čáře i přesto, že stál v době stříkaní napravo od útoku nejmíň deset metrů od levého proudu .Škoda že byl na čáře sám, být tam dva asi by to dopadlo jinak. Protest nakonec neprošel takže NP pro nás skončilo účinkování na této soutěži.

Co se týče špice tabulky, 4 scházející body kluci z Výsonína hravě dotáhli a časem 25,05 odsunuli náš tým na třetí místo v tabulce ligy. Kluci ze Seče předvedli vítězný útok za 24,79 a pojistili si tak i

první místo v lize okresu. Celkové pořadí v soutěži tedy s desetinovými rozestupy 1.Seč 24,79 ,2. Chotěnice 24,88 a 3. Morašice B 24,96.

Po skončení kategorie byl na řadě rozstřel nejlepších osmi týmů z prvního kola. Vítězem a majitelem nádherného poháru se stalo družstvo Výsonína.

Následovala kategorie žen do které bylo přihlášeno 14. družstev. Po pár útocích však vyšlo najevo že pořadatelé postavili nástřikové terče o 5m blíž. Bohužel štáb ligy tentokrát přecenil pořadatele a dráhu před soutěží nepřeměřil. Posunutím terčů neodpovídaly ani vzdálenosti značek na odhoz a troják což některým týmům nadrobilo nemalé potíže.
Než se problém začal řešit měla odběháno více jak polovina družstev, takže nakonec zůstalo vše jak bylo. Nejlépe se s krátkou dráhou poprala děvčata ze Štěpánova, která časem 25,80 zvítězila. Bohužel jako nový rekord ročníku nemůže být tento čas uznán pro neodpovídající rozměry dráhy. Druhé místo obsadil Výsonín s časem 26,83 a třetí příčku se ztrátou 0,04s vybojovala děvčata z Chrudimi časem 26,87.

Rovněž pro děvčata byl připraven rozstřel a to prvních 4 týmů. Tady se nejlépe podařilo projít pavoukem družstvu žen z Hlinska.

O započítání ligových bodů v ženské části ligy se bude jednat 8.10. na schůzce ve Slatiňanech.

Škoda, že jindy perfektní soutěž poznamenaly letos takové chyby, které pokazily jak renomé soutěže tak i ligy jako takové. Budeme doufat, že příští rok budou pořadatelé nejen této, ale i jiných soutěží, věnovat větší pozornost přípravě a průběhu soutěží. Pokud bude při své práci stejně důkladný i štáb ligy nemuseli bychom už podobnou situaci nikdy zažít.  

RSS kanál

Syndikovat obsah

Test

Datum: 27.09.2020