Nemáááááááám

3. Ligová soutěž - Seč

V sobotu 6.6. se v Seči konala v pořadí třetí soutěž zařazená do letošního ročníku Ligy okresu Chrudim. Soutěž se pro tentokrát přesunula na prostranství před budovou HZS. Hned po příjezdu bylo jasné,že vanoucí boční vítr řádně prověří schopnosti proudařů. Po nástupu a ukázkovém útoku mladých hasičů ze Seče se jako první v kategorii mužů postavili na startovní čáru místní borci. Pěkně rozběhnutý útok bohužel poznamenala pomalejší voda ve spojení s prostřikem na pravém proudu. Časomíra se nakonec zastavila na 29,02sec. Jako první překonali tento čas kluci z SDH Blatno,start. číslo 4 ,a s časem 28,62s se ujali vedení. Další promluvili do výsledného pořadí kluci z Perálce časem 27,66s. Po útocích Chrudimi(38,85),Hošťalovic(35,38),Brčekol(29,01) se už pomalu chystal na start i náš tým(17). Situaci nám trochu zkomplikovala vadná zapalovací svíčka, která,jak už to bývá, vypověděla službu když to bylo nejmíň potřeba. Problém nakonec vyřešila vypůjčená svíčka ze stroje kluků z Výsonína,kteří již měli odběhnuto.

Příprava na platě proběhla v pohodě a šlo se na čáru. Jelikož máme teorii, že na Seči nám to nikdy neklapne,ještě před útokem jsme si mezi sebou dělali srandu od koho tentokrát uslyšíme známé „nemááám“. Nakonec jsem to byl já(troják). Levý spoj jsem zapojil až na druhý pokus a byl jsem rád,že jsem jen tak tak stihnul doběhnout na značku, protože kluci vzadu s vodou rozhodně nečekali. Jako bonus se mi jěště připletla pod nohy hadice levého proudaře Ráďi,takže byl kratší na čáře. (hned po útoku to s úsměvem komentoval slovy „hele,šlapej si po svejch“) I přez tyto komplikace kluci „stříkli“ terče na výbornou a časem 26,30 jsme se ujali vedení. Nakonec však ani tento čas na vítězství nestačil. Útok kluků z SDH Zbožnov s časem 25,68 rozhodl o vítězi kategorie muži. Konečné pořadí tedy 1. SDH Zbožnov ,2. SDH Lukavice, 3. SDH Perálec.

V kategorii žen bylo registrováno celkem 11 družstev. Lukavici tentokrát zastupovaly dva týmy,ligové „áčko“ a náš druhý tým zvaný „maminy“.Závodnice v tomto týmu jsou maminky našich nejmladších hasičů-odtud přezdívka týmu. Bohužel ani v kategorii žen jsme se tentokrát extrémních časů nedočkali.

Jako první nastoupili děvčata z ČHJ Hlinsko. Čas 43,71 rozhodně nebyl k jejich spokojenosti. Spokojena nebyla se svým časem ani naše děvčata z ligového týmu. Boční vítr udělal své a 35,74 se moc neblížil časům,jaké holky dokážou předvést. „B“ tým Lukavice dosáhl nakonec času lepšího o necelou vteřinu a oba týmy se ve výsledkovce zařadily vedle sebe. Třicetivteřinovou hranici nakonec pokořily jen děvčata z SDH Chrudim,která se s časem 28,88s stala vítězkami soutěže. Konečné pořadí: 1. SDH Chrudim, 2. SDH Zbožnov, 3. Lukavice B, 4. Lukavice A.

Měl jsem tentokrát možnost nahlédnout do tabulky s časy obou terčů. Závěrem tedy přidávám nejlepší nástřiky dne a jsou to v kategorii muži: levý proud SDH Morašice-čas 24,74 a v kategorii ženy: pravý proud SDH Lukavice A-čas 27,82. Jak tato soutěž zamíchala průběžným pořadím ligy můžete sledovat ve sloupci napravo od článku. Další podnik letošního seriálu ligy proběhne 27.6. v Brčekolech. Jedná se o soutěž nově zařazenou do ligy okresu. Jak tato premiéra proběhla se dozvíte v některém z dalších článků.

Výseldky kategorie muži

Výseldky kategorie ženy

RSS kanál

Syndikovat obsah

Test

Datum: 27.09.2020