Nemáááááááám

Pozvánka - O pohár starosty obce Lukavice 22.8.2015

O pohár starosty obce Lukavice 22.8.2015 od 13:00

  • do 13:00 prezence družstev
  • od 13:00 zahájení soutěže nástupem družstev

SDH Lukavice 1904 2014 (110let)

Oslava SDH Lukavice

Pozvánka okolních sborů na Okrskovou soutěž do Lukavice

V sobotu, 11. 5. 2013 se konají okrskové závody v Lukavici. Tímto Vás srdečně zveme.

Videa ze závodů

Odkazy na videa z Třemošnice 4. 5. 2013
Video SDH Lukavice – muži: http://youtu.be/jLDNYynIcno
Video SDH Lukavice – ženy: http://youtu.be/KhhJju67Xak

Zamluvení startovních pozic

V sekci Návštěvní kniha si můžete zarezervovat startovní pozici na Ligové závody v Lukavici 11.8.2012

Seč, Brčekoly

Máme za sebou další dvě ligovky, pojďme se tedy podívat jak se soutěžilo a jaké výkony byly k vidění. V sobotu 2.6. proběhlo 2.kolo Ligy v Seči a minulou sobotu 16.6. to byla ligovka v Brčekolech. Počasí jak se zdá zatím letos ligovým závodům přeje, nejinak tomu bylo i v Seči. Pouze sem tam trochu fouklo u terčů, ale na dosažené časy to nijaký vliv nemělo. V Brčekolech už to bylo léto jak má být. Soutěž v Seči zahájil svým útokem domácí tým. Velice pěkně rozběhnutý útok nakonec chybička na savicích protáhla až na 27,05vt., což odsunulo kluky až na celkově deváté místo. Se startovním číslem 3 pak nastavili laťku kluci z Morašic a útokem za 23,28vt. se ujali vedení. První se tomuto času přiblížil až tým ČHJ Hlinsko se startovním číslem 15. Útok za 24,59 vynikal téměř shodným nástřikem.

1. letošní soutěž Ligy okresu Chrudim

V sobotu 5.5.2012 proběhlo v Třemošnici 1. kolo 17. ročníku Ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Náš sbor zde reprezentovalo jedno družstvo mužů a jedno družstvo žen. Jelikož letošní ročník Ligy doznal velkých změn, byli jsme všichni zvědaví, jak bude první „ligovka“ probíhat. Ještě před slavnostním nástupem provedla Rada Ligy kontrolu rozměrů dráhy a seznámení rozhodčích s některými odlišnostmi v pravidlech, se kterými potom rozhodčí v průběhu nástupu seznámili i přihlášená družstva. Přihlášených bylo celkem 24 družstev mužů a 11 družstev žen. První družstva zahájila svoji přípravu ihned po ukončení slavnostního nástupu. Jelikož byly připraveny celkem dvě dráhy, kategorie mužů i žen probíhaly souběžně. Jako první v kategorii mužů předvedli svůj útok domácí borci.

Velká Cena Chrudimska v požárním útoku díl II.

Konec letošní sportovní sezóny je na dohled, takže je čas začít pomalu plánovat jak naložíme s tou příští. O naší snaze vytvořit narychlo podnik nazvaný Velká Cena Chrudimska jste se mohli dočíst v jednom z předchozích článků. Malý počet pořadatelů ochotných se pustit do takovéhoto podniku nakonec odsunul start Velké Ceny na neurčito. Prvotní myšlenka však zatracena nebyla. Zkušenosti a nápady shromážděné v průběhu roku byly použity pro úpravu původních pravidel. Velkou inspirací rovněž byla léty prověřená pravidla okolních ligových soutěží. Výsledkem je, že dnes máme připraven návrh pravidel pro zatím neexistující Velkou Cenu Chrudimska.

Slepotice, Svídnice, Brčekoly

V sobotu 27.8. se naše družstva opět vydala trochu si zazávodit. Naše cesty protentokrát měly rozdílný směr. Ženský B-tým Lukavice vyrazil na soutěž do sousední Svínice, zatímco muži se vydali otestovat úzké hadice do Slepotic, kde se konala soutěž zařazená do Ligy Okresu Pardubice. Jak muži tak i ženy tentokrát vybojovali shodně na různých soutěžích 2. místo. Ve Svídnici se nejlépe umístilo družstvo žen z Vížek, následováno Lukavicí a na 3. místě zde skončilo družstvo žen ze Slaťiňan. V mužské kategorii se nejlépe zadařilo družstvu Liboměřic, druhé skončilo družstvo Vížek a třetí příčku obsadilo družstvo Slatiňan. Ve Slepoticích jsme s časem 18,21s na sklopky obsadili v prvním kole celkově druhé místo spolu s družstvem Roudnice, které dosáhlo totožného času.

Memoriál Miloslava Kunharta na Štěpánově

V sobotu 2.7. navštívil náš mužský tým Memoriál Miloslava Kunharta na Štěpánově. Po nevalném začátku naší sportovní sezóny jsme doufali, že se nám konečně podaří dát nějaký pěkný čásek, dostat se do rozstřelů a trochu si zařádit na plechovky. Už když jsme odjížděli od hasičárny vypadalo to, že nepromokavé kabáty se budou hodit. K tomu bylo i pořádné povětří, které každoročně na Štěpánově prověřuje schopnosti prodařů. Dorazili jsme na místo celkem brzy a vyfasovali startovní číslo 8 .Ještě před nástupem jsme stihli kolektivně vychutnat výbornou gulášovku z místní kuchyně. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 20 družstev mužů a 11 družstev žen. Kategorii mužů zahájili jak jinak místní borci a časem 26,16 se ujali vedení. První pokořili tento čas kluci z Horky útokem za 25,51s.

Soutěž 4.6. na Seči

Jak jsme soutěžili v Seči V sobotu 4.6. jsme naskládali hadice do naší Avie a vydali se s družstvem mužů na soutěž do Seče u Chrudimi. Cesta proběhla v pohodě a lehce po dvanácté jsme rychlostí 20 km/h prosvištěli na druhý rychlostní stupeň kolem cedule Seč. (zpátky to šlo rychleji, bylo to z kopce :) Do místa konání jsme přijeli celkem brzy, takže zbyl čas i na osvěžení u stánku a obhlídku terénu. Přípravu dráhy kluci nepodcenili a krátce střižený trávník dával tušit zajímavé časy. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 25 týmů mužů a 8 týmů žen. Komentáře se jak jinak ujal p. Bohuslav Šulc starší a mohlo se začít závodit. Po slavnostním nástupu a poradě vedoucích družstev zahájili soutěž ukázkou svého útoku místní děti. Hned po nich nastoupili na plato místní borci.

Velká Cena Chrudimska v požárním útoku.

Běháme pro radost z pohybu a možnost setkat se s přáteli, kterých máme všichni za dobu trvání Ligy okresu Chrudim v požárním útoku nepočítaně. Pravidla Ligy okresu Chrudim se ale letos zpřísnila zejména v oblasti použitého nářadí a výsledkem je, že máme nyní v rámci okresu mnoho družstev která se neangažují v žádném dlouhodobějším podniku. Rozhodli jsme se tedy iniciovat založení nového projektu nazvaného Velká cena Chrudimska v požárním útoku.

RSS kanál

Syndikovat obsah

Test

Datum: 29.03.2023